Pirmadienio pavakarę posėdžiavusi LSDP Jonavos skyriaus taryba priėmė sprendimą siūlyti partijos pirmininkui ir vadovybei nesitraukti iš koalicijos su valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų partija Seime. Nors pastaruoju metu bendras koalicijos darbas dalies socialdemokratų buvo kritikuojamas, Jonavos bičiulių nuomone, svarbu telkti dėmesį į išsikeltų tikslų įgyvendinimą ir racionalų politinės darbotvarkės derinimą.

Aktyvus dialogas, konstruktyvūs susitarimai ir sprendimai šiuo metu turėtų būti svarbiausios abiejų koalicijos partnerių užduotys.

“Darbas valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje smarkiai skiriasi, visų pirma tuo, kad neturi tiek daug įrankių įgyvendinti savo rinkėjų lūkesčių. Valstybės valdymas negali remtis emocijomis, nusivylimu dėl užgautų ambicijų ar panašiai. Turime ilgametę patirtį, be to, socialdemokratų frakcijos Seime gretose – patyrę politikai, todėl objektyvių aplinkybių, dėl kurių galėtume konstatuoti, kad tolesnis bendras darbas neįmanomas – nėra”, – sako skyriaus atstovai.

“Žinoma, tai nereiškia, kad dabartinė situacija mus šimtu procentu tenkina. Yra klausimų, kurie socialdemokratams itin svarbūs (pvz., socialinis teisingumas), bet jie šiandienos politinėje darbotvarkėje mažiau aptariami. Esame tikri, kad frakcija Seime taip pat mato šiuos trūkumus ir dėl jų šalinimo yra pajėgi derėtis su partneriais”.

Skyriaus bičiulių nuomone, dirbant koalicijoje su LŽVS, pastarųjų papildomi susitarimai su opozicijos atstovais yra nesuprantama veiklos forma, kuri ateityje neturėtų kartotis.

Jonavos mero, socialdemokrato Eugenijaus Sabučio teigimu, skyriaus taryboje buvo diskutuojama ir pabrėžiama, jog sprendimą dėl koalicijos ateities turėtų priimti LSDP frakcija Seime, kuri ir gali aiškiausiai pasakyti, ar įmanomas tolesnis bendras darbas. “Siūlymas leisti spręsti skyriams yra sveikintina demokratijos išraiška, bet partijos vadovybė turėtų ir pati nevengti politinės atsakomybės”, – sakė jis.