Kovo 5-ąją dieną vyks tiesioginiai mero ir savivaldybių tarybų rinkimai. Juose Jonavos socialdemokratai yra iškėlę miestui ir dabar vadovaujančio Mindaugo Sinkevičiaus kandidatūrą.

Tiesioginiuose mero rinkimuose kovo 5-ąją dalyvausiantis Mindaugas Sinkevičius į kovą dėl tarybos narių mandatų veda net 50-ies kandidatų sąrašą: „50 yra maksimalus galimas kandidatų skaičius sąraše, kiek žinau, jokia kita partija ar politinis komitetas mūsų rajone tokio gausaus sąrašo nėra surinkus, – sako M.Sinkevičius. – Antra vertus, nėra ko stebėtis – mūsų, socialdemokratų, partija rajone yra gausiausia ir vienija kone 300 narių“.

Pirmajame kandidatų dešimtuke – jonaviečiams gerai žinomi veidai, dalyvaujantys politikoje ne pirmus metus. Pirmuoju numeriu sąraše – Mindaugas Sinkevičius: „antroji – mano pavaduotoja Birutė Gailienė, trečiasis – saugaus eismo komisijos pirmininkas Erlandas Andrejevas, ketvirtoji – ne vienus metus ekonomikos komitete dirbanti Marijona Širvelienė, o penktasis – buvęs Seimo narys Rimantas Sinkevičius“.

Šeštuoju numeriu įrašyta Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkės Vijolės Šadauskienės pavardė, septintoji – Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė, aštuntasis – Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Artūras Neimontas, devintasis – tarybos narys Nerijus Šalūga, o dešimtuką pabaigia Povilas Garbauskas, taip pat rajono tarybos narys.

Tarp 50-ies kandidatų – ir nepartiniai veidai. „Kartu su mumis rinkimuose dalyvaus ir savo srities profesionalai, kompetentingi, veiklūs žmonės, kurių žinios ir patirtis pasitarnautų tarybos veikloje. Vienas tokių – dabartinis administracijos direktorius Valdas Majauskas, jis sąraše 11-as, – sako M.Sinkevičius. – Naujasis VšĮ „Jonavos futbolas“ vadovas Eisvinas Utyra taip pat jungiasi prie mūsų komandos – jis sąraše 21-as. Mūsų 50-uką užbaigia Povilas Beišys, buvęs Jonavos seniūnijos seniūnas, o dabar – UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui“.

M.Sinkevičius sako, kad kandidatų sąraše jonaviečiai ras ir daugiau žinomų pavardžių: „31-asis kandidatas – UAB „Jonavos paslaugos“ vadovas Edmundas Mulokas, o 41-oji – PSPC vadovė, šeimos gydytoja Asta Sivolovienė. Mūsų gretose – ir  AB „Achema“ darbuotojų profesinės sąjungos bei Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo vadovė Birutė Daškevičienė. Jaunimui gerai pažįstama ir Karolina Petrenčiuk – Naujokienė, ji sąraše 14-ta, ir atstovauja ne tik jaunimo, bet ir kaimo bendruomenių sferai“.

„Sąrašo žmonės yra iš labai įvairių sričių – švietimo, sporto, ekonomikos, verslo, viešojo ūkio, darbuotojų teisių gynimo, aplinkosaugos, viešojo transporto sistemos, medicinos, kultūros, socialinių paslaugų ir t.t. – tai leidžia užtikrintai sakyti, kad į rinkimus einame su žmonėmis, kurie kiekvienas atskirai turi savo žinių ir patirties bagažą, ypatingai reikalingą priimant visam rajonui naudingus sprendimus, – sako M.Sinkevičius. – Mūsų rinkimų šūkis – „Kuriame ateitį šiandien“ – tiesiogiai siejasi su sąrašo kandidatais, nes tai žmonės, kurie ateina į politiką ne šiaip sau, ne dėl įdomumo, ne dėl noro kažko išmokti, o ateina su konkrečiu tikslu – dirbti Jonavai. Nuo pat pirmos dienos“.

Įdomūs sąrašo faktai: tarp kandidatų – 3 Birutės, 2 Mindaugai, 2 Povilai, 2 Sandros, 2 Artūrai, 2 Vitalijos. Pavardžių „aritmetikoje“ – 2 Sinkevičiai ir 2 Meškauskai. Jauniausiam sąrašo kandidatui – 26-oje pozicijoje esančiam Nagliui Petkevičiui – 27 -eri, vyriausiam – sąraše 40-uoju numeriu įrašytam Viktorui Labutinui – 72 -eji. Sąraše – 29 vyrai ir 21 moteris.

Visas kandidatų sąrašas:

1.MINDAUGAS SINKEVIČIUS

2. BIRUTĖ GAILIENĖ

3. ERLANDAS ANDREJEVAS

4. MARIJONA ŠIRVELIENĖ

5. RIMANTAS SINKEVIČIUS

6. VIJOLĖ ŠADAUSKIENĖ

7. BIRUTĖ PLATKAUSKIENĖ

8. ARTŪRAS NEIMONTAS

9. NERIJUS ŠALŪGA

10. POVILAS GARBAUSKAS

11. VALDAS MAJAUSKAS

12. LIUDAS MEDIEKŠA

13. ELEGIJUS LAIMIKIS

14. KAROLINA PETRENČIUK-NAUJOKIENĖ

15. RENATA MIKALAUSKIENĖ

16. EGIDIJUS MAŽŪNAITIS

17. ALFONSAS MEŠKAUSKAS

18. ARTŪRAS ŠALAŠEVIČIUS

19. BIRUTĖ DAŠKEVIČIENĖ

20. KRISTINA VAŠKEVIČENĖ

21. EISVINAS UTYRA

22. DAINIUS ŠLEPETIS

23. ŽILVINAS MAŽUOLIS

24. AUDRONĖ BAGDONAVIČIENĖ

25. SVETLANA PATAPAVIČIENĖ

26. NAGLIS PETKEVIČIUS

27. RIČARDAS LABOGA

28. MARIJUS VOZNIAKAS

29. NIJOLĖ MEŠKAUSKIENĖ

30. GIEDRUTĖ JOGMINIENĖ

31. EDMUNDAS MULOKAS

32. HAROLDAS PUGAČIOVAS

33. VIDMANTAS ŠIDLAUSKAS

34. VITALIJA BIELSKIENĖ

35. SANDRA DARČANOVA

36. VITALIJA KRAUČELIENĖ

37. GEDIMINAS RIMOLAITIS

38. GINTARĖ PAULAUSKIENĖ

39. SANDRA MATULEVIČIENĖ

40. VIKTORAS LABUTINAS

41. ASTA SIVOLOVIENĖ

42. VIKTORIJA URBONAVIČIENĖ

43. ARVYDAS BALČIŪNAS

44. MINDAUGAS VAINIUS

45. LAURITA PUŠKOVA

46. LINAS SVIRPLYS

47. JONAS KURLAVIČIUS

48. GRAŽINA JANUŠAUSKIENĖ

49. RAIMUNDAS SIMONAVIČIUS

50. POVILAS BEIŠYS

Politinė reklama.