Parlamentarė Rasa Budbergytė lankėsi tik trečią šimtmetį skaičiuojančiame, todėl palyginti jauname Lietuvos mieste ˗ Jonavoje. Jonava Seimo narę nustebino ne tik savo svetingumu, tačiau darbščiais ir savo kraštą mylinčiais žmonėmis, kurių energija ir atsidavimas padėjo sukurti ekonominio ir kultūrinio gyvenimo pamatus.

Vizitą Jonavoje Seimo narė pradėjo skaitydama pamokas vienuoliktų ir dvyliktų klasių moksleiviams apie įgytą gyvenimiška patirtį, iššūkius ir tėvynės ilgesį dirbant Europos audito rūmuose, Liuksemburge. Įvairiausių profesijų atstovus į Jonavos miesto ir regiono mokyklų klases kviečiantis projektas „Noriu augti laimingas“, skatina praturtinti tradicinę pamoką, pasidalinant įgytomis žiniomis ir kompetencijomis.

Per pietus parlamentarė susitiko su įmonės „Baldai Jums“ darbuotojais ir apžiūrėjo įmonėje gaminamą produkciją, atitinkančią aukščiausius gamybos standartus. Ši Jonavos įmonė gaminamus baldus eksportuoja į žymiausius Vokietijos, Anglijos, Austrijos, Nyderlandų karalystės, JAV, Skandinavijos šalių ir Japonijos baldų prekybos tinklus. Dvidešimt metų sėkmingai veikianti įmonė gali pagaminti nuo 1 iki 2 konteinerių produkcijos, todėl gali siūlyti konkurencingesnes kainas rinkoje pirkėjams.

„Turime iš visų išgalių siekti, kad neturėtumėm dviejų ekonomikų Lietuvoje, kai maži miesteliai ir regionai lieka tušti, o gyvenimas „verda“ tik sostinėje, Kaune ar Klaipėdoje, kur reikia darbo jėgos ir gali būti siūlomas didesnis atlygis už darbo santykius. Šiandien, deja, Europos Sąjunga ir Lietuva susiduria su rimtais ekonominiais ir socialiniais iššūkiais. Švietimo, sveikatos ir socialinė apsauga mūsų šalyje pribrendo rimtoms reformoms, jei norime turėti išsilavinusią ir konkurencingą darbo rinkoje, nesergančią, turtingesnę ir laimingesnę visuomenę” ˗ kalbėjo Seimo narė.

Apsilankymą Jonavoje buvusi Finansų ministrė, o dabar Seimo narė pabaigė Jonavos rajono savivaldybėje, kur susipažino su savivaldos problemomis ir aptarė jų galimus sprendimo būdus.