Šiemet Jonavos skyriaus Centro partinės grupės bičiuliai tradicinę akciją „Šilumos ir ramybės visiems“ paskyrė vienišų senelių lankymui. Visą prieškalėdinį laikotarpį drauge su Kalėdų seneliu, Snieguole ir pulku padėjėjų buvo beldžiamasi į senjorų duris visose rajono ir miesto seniūnijose.

img_6372

Lydimi socialinių darbuotojų, vietinių gyventojų, bičiuliai kalėdinį džiaugsmą dovanojo daugiau kaip 60-čiai senelių. „Kiekvienuose namuose palikome ne tik saldžių dovanų, bet ir nuoširdaus dėmesio, kurio senoliams labai trūksta. Jie išsiilgę bendravimo, pokalbių, žmogiškos atjautos“, – sakė Centro partinės grupės pirmininkė Birutė Gailienė.

Kalėdų senelio pareigas vykdęs bičiulis Valeras Mikalauskas, kasdieniniame gyvenime dirbantis socialiniu darbuotoju, rado būdų sušildyti vienišas senjorų širdis : „peržengęs slenkstį vis pajuokaudavau, kad lankau tik tuos, kam tik vos vos per dvidešimt.. Tiesą sakant, retas kuris imdavo skųstis, jog gyvena sunkiai ar liūdnai – matyt, norėjosi pasidžiaugti šventine nuotaika ir netikėtais svečiais“. Kalėdų senelis pasidžiaugė, kad iš senjorų sulaukė ir nuoširdžių apkabinimų, ir atvirų prisipažinimų. „Ne vienas sakė, jog Kalėdų senis nebuvo atėjęs dar nuo vaikystės arba išvis – niekada… Reikėjo matyti tų žmonių akis – pilnos dėkingumo ir džiaugsmo. Kai žiūri į tas akis, ir pačiam širdy gera…“.

Akcijos metu norėta ne tik aplankyti ir įteikti dovanų vienišiems seneliams, bet ir pasidomėti jų kasdienybe, buitimi, problemomis ir, jei pastarųjų yra, ieškoti sprendimo būdų. „Galima valandų valandas diskutuoti apie vienišų, artimųjų neturinčių senjorų gyvenimą, bet viena yra kalbėti, o kita – atvažiuoti ir pamatyti. Vietiniai gyventojai palydėdavo ir pas tokius senjorus, kurie nėra lankomi socialinių darbuotojų, nes nelaikomi vieniši (pvz., kartu gyvena sūnus, deja, stipriai geriantis, o močiutė stipriai ligota ir reikalaujanti priežiūros). Ėmėme domėtis dviem tokiais atvejais, bendraujame su seniūnija, ieškosim būdų, kaip padėti tokiems žmonėms oriai nugyventi senatvę, bent kiek palengvinti buitį“, – sakė B. Gailienė.

Bičiuliai tikisi, kad jų vykdyta akcija taps pavyzdžiu ir kitiems: „vienišų, artimųjų neturinčių žmonių yra ir kiekvieno mūsų kaimynystėje. Tereikia būti atidesniems šalia esančiam, o dėmesys, bendravimas – nieko nekainuoja. Tam galime skirti savo laiko, ir ne tik Kalėdų metu“.

LSDP Jonavos skyriaus informacija