2

„Noriu augti laimingas“ yra projektas, kurio tikslas į Jonavos, kaip regiono, mokyklų klases pakviesti kuo daugiau žinomų, įdomių asmenybių, savo srities profesionalų, vadinamų Ypatingaisiais vaikų draugais. Remiantis savo kompetencijomis, Ypatingieji draugai prisideda prie vaikų ugdymo, papildo tradicines pamokas realiais žinių pritaikymo pavyzdžiais.

aVisai neseniai LR Ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui buvo suteiktas Ypatingojo vaikų draugo vardas. Šį kartą dvigubas iššūkis teko laikinajam Jonavos rajono savivaldybės merui Eugenijui Sabučiui – pamoka ne tik Jonavos pradinės mokyklos ketvirtokams, bet ir jungtinei pirmokų-antrokų klasei Neries pagrindinėje mokykloje. Dvi klasės, toks pats pamokos formatas ir visiškai skirtingi rezultatai. Bet apie viską nuo pradžių…

Po projekto „Noriu augti laimingas“ apsilankymo vaikai jau žino, kad talentas yra tai, ką tu sugebi daryti geriausiai ir kas tau suteikia daugiausiai džiaugsmo. Gal bent vieno pamokos dalyvio viduje talentas būti meru išsiskleis ir taps siekiama svajone? Tikrai gali būti, nes tarp tokių klausimų, kaip „Kiek užsienio šalių aplankėte?“, „Kur gyvenate?“ ar „Kur apsipirkinėjate?“, pasigirsdavo ir „Kiek merai uždirba pinigų?“ bei „Ar sunkus mero darbas?“. Na, į vieną iš tų klausimų vaikai galėjo patys pabandyti atsakyti po imitacinio tarybos posėdžio žaidimo.

4Tariamai miesto biudžete likusį milijoną eurų vaikai galėjo paskirti savo siūlomiems projektams. Išgirdus, kiek milijonas turi nulių, užvirė tokia karšta diskusija, kad atrodė, jog vaikai įtikėjo iš tiesų galintys išleisti pinigus. Jonavos pradinės ketvirtokai, kaip ir priklauso vyresniems, siūlė socialiai atsakingus projektus, o štai Neries pagrindinės mokyklos mokinukai leido sau pasvajoti apie batutų, vandens pramogų parkus, žaislų parduotuves ir žaidimų aikšteles. Tačiau abiem atvejais, po ilgų diskusijų ir balsavimo, vaikai įrodė esantys ne ką mažiau atsakingi nei tikrieji tarybos nariai, ir paskyrė pinigus vaikų ligoninei bei naujai bibliotekai. Po sprendimo priėmimo pasigirsdavo džiugūs šūksniai ir ovacijos.

Dar pamokos metu vaikai sužinojo, kad meru gali tapti tik tie, kurie gerai mokosi. Nes pats E. Sabutis prisipažino, jog iš pradžių jis buvęs tikras išdykėlis, o išdykėliams visada baigiasi blogai. Po rimtos traumos jam teko pradėti linksmintis skaitant knygas. Meras pasirodo kietas, nes net į tokį kompromituojantį klausimą, kaip kad „Kodėl Ramusis vandenynas yra vadinamas Ramiuoju?“, jis turėjo teisingą atsakymą!

Na, ir apibendrinant galima drąsiai teigti, kad pamoka pavyko, nes visi tapome draugais, kuriems malonu apsikabinti. Sužinojome, kad geri merai neima kyšių ir gyvena iš atlyginimo, o Akropolis, vienareikšmiškai, geriausias prekybos centras!

Projekto “Noriu augti laimingas” autorė, socialdemokratė Simona Damulienė