Du metus buvote mero M. Sinkevičiaus pavaduotoju, o dabar –  jau  trečdalis metų, kai darbuojatės jo vietoje. Panašu, kad jokie suplanuoti darbai nesustojo, priešingai – susidaro įspūdis, kad rajono tarybos darbas vyksta sklandžiai, politiniai sprendimai priimami vieningai. Kaip Jums pavyksta viską aprėpti? Ypač turint galvoje tai, kad pats vadovaujate neturėdamas pavaduotojo?

Darbas buvusio mero Mindaugo Sinkevičiaus pavaduotojo  pozicijoje man asmeniškai buvo neįkainojamas, nes gavau ne vieną vertingą pamoką. Nuo pat pirmos dienos Mindaugas savo pavyzdžiu rodė, kad reikia vykdyti duotus įsipareigojimus, visi rytiniai pasitarimai buvo skirti ne kavos gėrimui ir tuštiems plepalams, o esamų ir vykdomų darbų aptarimui bei ateities projektų planavimui. Nuoseklaus darbų planavimo ir vykdymo principo laikausi ir aš. Tai – labai svarbu, siekiant stabilaus rajono vystymosi.

Negaliu girtis, kad pavyksta aprėpti tikrai viską – juk tam nebūtų pajėgus nei vienas žmogus. Meras paprastai gauna koncentruotą informaciją, reikalingą sprendimų priėmimui, tačiau stengiuosi gilintis ir į smulkmenas. Man svarbu rasti laiko lankytis įvairiose įstaigose, organizacijose, mokyklose, darželiuose ir pan. Tęsiu buvusio mero tradicines miesto apžiūras, kurių metu su atsakingais specialistais galima spręsti problemines aplinkos situacijas. Pavaduotojo tikrai trūksta, nes kartais fiziškai reikėtų būti keliose vietose, todėl tenka atsisakyti kai kurių planuotų vizitų ar susitikimų. Svarbiausia, kad jaučiu geranorišką rajono politikų požiūrį ir supratimą, kad mūsų valdančiosios koalicijos įsipareigojimai rinkėjams yra svarbūs visiems, todėl mus dažniausiai palaiko ir opozicijos atstovai. Manau, kad nemaža dalimi tai lemia ir mano asmeninės savybės, nes priimdamas sprendimus visada klausausi įvairių nuomonių, stengiuosi aiškintis, kodėl jos yra skirtingos, kokie yra galimi kompromisai. Na, o mažiausiai laiko lieka asmeniniam gyvenimui, tačiau mano šeima su tuo susitaikė jau senokai.

Kokie buvo svarbiausi pastarųjų mėnesių darbai?

Svarbiausias pastarųjų mėnesių darbas – 2017 metų rajono biudžeto patvirtinimas. Biudžetas – tai veiklos gairės rajono politikams ir administracijai. Labai džiaugiuosi, kad rajono tarybos nariai atsakingai pažiūrėjo į šių metų biudžeto priėmimą, ir, nepaisydami vykstančios rinkimų kovos, vieningai balsavo už mūsų komandos paruoštą projektą. O biudžete juk ir matosi tai, ką mes jau pradėjome, bei tie darbai, kuriuos įsipareigojome atlikti.

Akivaizdu, kad, būdamas mero pavaduotoju, turėjau kuruojamas sritis, į kurias gilinausi labiau, dabar teko perimti ir mero administruojamus klausimus, todėl turėjau tik trumpą laiko tarpą perimti, susisteminti ir toliau vykdyti jau visus darbus. Labai džiaugiuosi visu savivaldybės administracijos kolektyvu, kurie geranoriškai man padeda visais klausimais. Nuoširdžiai manau, kad svarbiausias darbas – tai pradėtų darbų tęsimas, nesimėtymas.

Rinkiminėje programoje nemažai dėmesio skiriate infrastruktūrai, sveikatos ir socialinės apsaugos sričiai, švietimui. Įvardinkite, kokius svarbiausius darbus ketinate atlikti šiose srityse?

Mes įsipareigojame atlikti išties nemažai darbų ir visi jie yra svarbūs. Šiais metais pradedame renovuoti net tris darželius: „Dobilą“, „Žilvitį“ ir „Pakalnutę“. Atsižvelgdami į esamą mokyklų sporto salių būklę, atnaujinsime ir jas. Tęsiame Jonavos kultūros centro didžiosios salės renovaciją ir labai tikimės, kad jau šių metų pabaigoje galėsime kultūros renginius stebėti jaukiai ir patogiai. Prieš kelias dienas pasirašyta sutartis dėl miesto gatvių apšvietimo modernizavimo darbų. Jau kitais metais galėsime džiaugtis rezultatais.   Taip ne tik sutaupysime gatvių apšvietimui skiriamas lėšas, tačiau ir padidinsime miesto gyventojų bei eismo dalyvių saugumą. Toliau tęsime vieną pagrindinių infrastruktūrinių įsipareigojimų rinkėjams – tai miesto daugiabučių automobilių stovėjimo aikštelių atnaujinimo darbus.

Per ateinančius du metus planuojame sutvarkyti ne mažiau kaip 30 aikštelių. Apie Chemikų gatvės renovaciją daug nekalbėsiu, nes visi matome, kad darbai vyksta. Kaip ir kiekvienais metais,  plėsime vandentiekio ir nuotekų tinklus kaimiškose teritorijose ir mieste. Ir toliau gerindami miesto ir rajono vaizdą ir pritaikydami jį mūsų jauniausiems gyventojams, įrengsime naujas žaidimų aikšteles. Jonava garsėja savo puikiais dviračių takais. Nors jų įrengimas yra brangus, tačiau jų plėtros neapleisime. Ypatingai koncentruosimės į tas vietas, kur trūksta dviračių takų sujungimo, pavyzdžiui nuo Panerių link Laukagalių gatvės. Nepamirštas lieka ir pėsčiųjų tiltas nuo Jonavos sporto arenos per Žeimių gatvę, rimtai imsimės ir miesto baseino projektavimo darbų.

Planuodami ką ir kur pastatyti, nepamirštame kultūros, jaunimo, socialinių, sveikatos klausimų. Prisidėsime prie Jonavos ligoninės vaikų ligų skyriaus renovacijos. Nesiruošiame mažinti finansavimo sportui, jaunimo iniciatyvoms, nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms ir kultūrai, netgi gyvūnų globai. Šiais metais skyrėme lėšas gyvūnų globos klausimams spręsti iš esmės, pasirašėme sutartį su VšĮ „Penkta koja“, kurie, mūsų remiami, rajono mastu vykdys gyvūnų globos programą. Šiais metais įrengsime gyvūnų dresavimo aikštelę,  taip pat numatysime vietą ir projektuosime gyvūnėlių kapines.

Atsižvelgdami į visuomenės nuotaikas ir tendencijas vaikų globos srityje, jau dabar numatėme papildomą finansavimą laikiniems globėjams, skiriame išteklius jų paruošimui, įrengiame būstus šeimynoms. Dirbame ir su kitomis opiomis problemomis: per šiuos metus turime paruošti ir rajono savižudybių prevencijos programą bei jos vykdymui numatyti finansinius ir žmogiškuosius išteklius.

Jūsų rinkiminis šūkis – “Konkretūs įsipareigojimai – realūs rezultatai”. Ar tai reiškia, kad neketinate žadėti populistinių, žmonių ausiai maloniai skambančių, bet rajonui menkai reikalingų arba neaktualių dalykų?

Per tuos kelis metus politikos arenoje supratau, kad visada turi pasirinkimo laisvę. Viena vertus, gali kalbėti pažadais, nuolat šypsotis ir stengtis įtikti visiems, antra – kalbėti tik tai, už ką gali atsakyti. Visur yra politikų, kurie puikiai įvaldę populizmo „meną“ ir moka žaisti žmonių jausmais. Nebuvau, nesu ir toks politikas nebūsiu. Suprasdamas, kad negaliu visiems vienodai patikti, visų būti vienodai mėgiamas, aš kalbu tik tai, už ką galiu atsakyti, kalbu apie tai, ką iš tikrųjų galiu įgyvendinti.

Tačiau labiausiai liūdina kolegų iš opozicinių jėgų nenoras pasakius „A“, pasakyti ir „B“. Pavyzdžiui, žadėdami baseinus, jaunimo centrus, jie tuo pačiu metu žada mažinti biurokratiją, nors puikiai supranta, kad ir baseinuose, ir jaunimo centruose  turės dirbti papildomi darbuotojai, išlaikomi biudžeto lėšomis. Žadėdami kompensacijas už keliones į darbą mokytojams, medikams, socialiniams darbuotojams jie nutyli, kad tai bus daroma kitų mokesčių mokėtojų sąskaita, nustumiant į šoną  kitų profesijų atstovus. Žadėdami asfaltuoti sodininkų bendrijų kelius, jie nenori įvardinti didžiulės finansinės naštos, teksiančios biudžetui ir to fakto, kad neturėsime lėšų miesto kelių priežiūrai, mokyklų ir darželių finansavimui. Žadėdami privatizuoti savivaldybės valdomas paslaugų, viešojo transporto, šilumos įmones, jie nesiteikia pranešti, kad ne viena dešimtis šiuo metu tenai dirbančių žmonių TIKRAI neteks darbo, ir aš nekalbu tik apie vadovus. Liūdina toks iškreiptos „tiesios“ sakymas, jos pakreipimas sau tinkama linkme. Manau, kad, galvojant apie naujas pareigybes, apie naujus objektus, atlyginimų didinimą VISADA reikia galvoti apie ilgalaikį jų poveikį biudžetui, apie didėsiančią išlaidų naštą.

Apie ką svajojate?

Didžiausia mano svajonė susijusi su gimtuoju miestu. Noriu, kad mano  ir  mūsų  visų  pastangomis  miestas toliau gražėtų, kad turėtume ne tik laisvalaikio, bet ir kultūrines erdves, kad bet kuris miesto, rajono gyventojas ar svečias čia rastų sau malonų užsiėmimą. Svajoju apie tai, kad, matydami tiek daug galimybių, jaunieji miesto gyventojai galvotų, jog Jonava – jų svajonių miestas. Jei nors dalis galvojančių apie vidinę ar išorinę emigraciją persigalvotų ir liktų čia – būtų didžiulis pasiekimas, kuriuo aš didžiuočiausi.

Kalbėjosi Gertrūda BUČIŪTĖ

Politinė reklama. Apmokėta iš LSDP Jonavos skyriaus kandidato Jonavos rinkimų apygardoje nr. 10 rinkimų sąskaitos