DSC_6052

Mindaugas Sinkevičius – vienas ryškiausių jaunosios kartos politikų Lietuvoje. Vos 26 tapęs tuo metu jauniausiu meru šalyje, jau po kelerių metu pirmuosius tiesioginius mero rinkimus laimėjo triuškinančia pergale – beveik 72 proc. Jonavos rinkėjų palaikė būtent jį. Dar po poros metų M. Sinkevičiui pasiūlyta Ūkio ministerijos vadovo kėdė. Atrodytų, svaiginantis karjeros kelias. „Ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio“, – sako M. Sinkevičius, – „reikia daug darbo, iniciatyvos, idėjų, ir, žinoma, geros komandos. Vienas kalnų nenuversi“.

– Jūsų vadovaujamas LSDP Jonavos skyrius pripažintas geriausiu 2016 m. partijos skyriumi Lietuvoje. Ar tam reikėjo daug pastangų?

Skyriui vadovauju nuo 2012 m. Tuo metu buvome 20- ti, 2013-2014 jau pakilome į 14 vietą, 2015 buvome 4-ti, o šiemet – patys geriausi. Tai nėra atsitiktinumas – mes nuolat dirbome. Vertinant skyrių veiklą, paliečiami labai įvairūs kriterijai – nuo rajono taryboje turimų LSDP narių skaičiaus, iki, pavyzdžiui, Seimo rinkimuose balsavusių už LSDP gyventojų skaičiaus. Kriterijų yra daug ir įvairių, todėl ir skyriaus veikla turi būti visapusiška, sutelkta ne tik į skyriaus vidų, bet stipriai nukreipta ir į išorę, į komunikavimą su vietos gyventojais. Jų palankumas, rodomas per rinkimus, labai svarbus skyriaus vertinime. Žinote, neužtenka vien tik gražiai kalbėti. Žmonės regionuose labiau už žodžius linkę tikėti darbais. Skambios kalbos gali užburti vieną kartą, na gerai, gal ir antrą, tačiau vėliau norisi rezultatų, pokyčių.

Jonavoje esame tapę visuomeninio gyvenimo dalimi. Kasmet miestui padovanojame dovaną, kuria gali naudotis visi jonaviečiai. Pvz., esame dovanoję lauko šachmatų stalą, lauko bibliotekėles, pasimatymų suolelį. Rengiame Metų jonavietės apdovanojimus, kviečiame moteris į nemokamą koncertą. Patys aktyviai dalyvaujame nacionalinėse akcijoje – „Darom“, miškasodyje ir pan. Įsitraukiame į sportines veiklas, pvz., krepšinio ar tinklinio varžybas rajono pirmenybėse. Per visas šias veiklas tiesiogiai bendraujame su gyventojais, klausomės jų rūpesčių, ieškome sprendimų. Kitaip tariant, kuriame ir palaikome ryšį. Tai yra ne vienos dienos ir net ne vienų metų darbas. Viskas turi vykti kryptingai, nuosekliai ir, svarbiausia, nuoširdžiai. Užsidaryti kabinetuose – ne mūsų stilius. Manau, žmonės vertina mūsų pastangas, indėlį į rajono gerovę, išpildomus pažadus.

Galiu pasidžiaugti, kad turiu stiprią, jaunatvišką ir patyrusią komandą, kurios indėlis į visus skyriaus pasiekimus yra tikrai didelis.

– Kai kurie partijos bičiuliai nevengia Jūsų atžvilgiu laidyti replikų dėl užimamo Ūkio ministro posto. Esą, ūkio ministerija nėra „socialdemokratiška“, žmonės socialdemokratais nusivylė…

– Tiems bičiuliams derėtų prisiminti, kad žmonės nusivylė socialdemokratais ne dėl to, kokioms ministerijoms jie ėmė vadovauti po rinkimų, o nusivylė mūsų partija dar iki rinkimų. Ką aiškiai iliustravo ir rinkimų rezultatai. Reiktų galvoti ne apie tai, kokioms ministerijoms vadovaujame, o apie tai, ką padarėme ne taip, jog nevadovaujame joms visoms arba bent didžiajai daliai jų, kas nutiko, kad žmonės neatidavė už mus daugumos balsų ir nesuteikė privilegijos formuoti Vyriausybę. Visame kame yra „priežastiniai – pasekminiai“ ryšiai. Mes neretai mėgstame kalbėti apie pasekmes, bet vengiame kalbų apie priežastis.

Dėl „socialdemokratiškų“ ir „nesocialdemokratiškų“ ministerijų turiu savo nuomonę. Manau, kad visos sritys mums yra svarbios. Jei pažvelgtume giliau, taptų aišku, kad ūkio ministerija gal net ir labai „socialdemokratiška“, juk jos žinioje  regionai, investicijos, ekonomikos plėtra  ir kiti svarbūs aspektai, lemiantys konkrečių teritorijų augimą, vystymąsi, naujų darbo vietų kūrimąsi. Jei žmogus turi darbo, reguliarias pajamas, tikėtina, kad bus sprendžiamos ir užimtumo, socialinės problemos. Jei neturėsime darbo vietų, nekursime BVP, tai iš ko mes pasirūpinsime senjorais, skurstančiais, neįgaliaisiais? Tad nereiktų ministerijų viena kitos atžvilgiu lyginti. Kur kas svarbiau bendras, nuoseklus darbas. Būtent darbas, o ne skambios kalbos. Padejuoti mes visi mokam ir galim, o kas iš to? Visad laikiausi nuomonės, kad geriausia kalba – realus rezultatas. Ši mano nuostata nepakito.

– Esate vadinamas vienu iš realiausių kandidatų tapti LSDP pirmininku ir pakeisti dabartinį partijos vedlį A. Butkevičių.

Manau, mano sukaupta patirtis leidžia man siekti šio posto. Tai nėra aklas užsispyrimas ar tuščia ambicija – jaučiu žmonių palaikymą, esu iškeltas kandidatu keliolikos skyrių, tai – didelio pasitikėjimo ženklas. Esu pasiryžęs šį pasitikėjimą pateisinti.

Birutė Gailienė