Moters dienos išvakarėse Jonavoje jau antra kartą įvyko Metų moters apdovanojimų šventė. Šią išskirtinę tradiciją praėjusiais metais pradėjo pernai pradėjo Jonavos socialdemokratai. Šiemet rajono gyventojai savo balsais rinko trijų nominacijų, t.y., „Metų jonavietės – gerumo švyturio“ , „Metų jonavietės– bendruomeniškumo įkvėpėjos“ , „Metų jonavietės – profesijos pavyzdžio“ nominantes.

Šventinį vakarą pradėjo jaunosios pianistės Julijos Rockinos atliktas kūrinys. Praėjusiais metais Julija Jonavos gyventojų buvo tituluota Metų jonaviete – miesto vardo garsintoja. Ji ir toliau sėkmingai skina pergales įvairiuose konkursuose ir šitaip padeda miesto vardui nuskambėti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Pirmąją, „Metų jonavietės – bendruomeniškumo įkvėpėjos“ nominaciją, skirtą bendruomeniškumo dvasios skleidėjai, moteriai, kuri aktyvi ir matoma visuomeninėje veikloje, pakviestas įteikti Seimo narys Rimantas Sinkevičius.

Gausiais plojimais pasitiktas R. Sinkevičius sakė, kad moterims išskirtinį dėmesį reikia rodyti ne tik Moters dieną, bet – visuomet. „Moterys sugeba suvaldyti vyrų charakterius, pakreipti juos tinkama linkme, įkvėpti, kad ir ką besakytume, tiesa yra ta, jog mes, vyrai, be moterų būtume niekas“, – sakė Seimo narys. Metų jonavietės – bendruomeniškumo įkvėpėjos nominaciją jis įteikė Elenai Živaitienei, folkloro ansamblio „Laduta“ vadovei.

Elena Živatienė jau eilę metų geba suburti folklorui neabejingų žmonių kolektyvą. Ir ne tik suburti. „Laduta“ žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – daugybėje tarptautinių festivalių metu pelnyti pagrindiniai apdovanojimai. Poniai Elenai net yra įteiktas Jogevos miesto Estijoje garbės ženklas.

Tarti sveikinimo žodį ir įteikti „Metų jonavietės – profesijos pavyzdžio“ nominaciją buvo pakviestas buvęs rajono meras, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Jis taip pat pasveikino į renginį susirinkusias viešnias. „Esu labai nemaloniai nustebintas, kad vis dar atsiranda vyrų aukščiausiuose politikos sluoksniuose, kurie mano, kad moters vieta – namie prie puodų. Kategoriškai nesutinku. Žinau kad kiekviena iš Jūsų esate ypatinga ir savo švelnumu, išmintimi ir meile gebate daug ką pakeisti į gerą“.

„Metų jonavietės – profesijos pavyzdžio“ nominacija, rajono gyventojų sprendimu, atiteko ne vienai, o net dviems garbingoms moterims, kurios dėl savo profesinės veiklos Jonavos gyventojų yra pastebimos, mylimos ir gerbiamos.

Viena iš jų – Jonavos viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė. Skirmutė Gajauskaitė vadovauja bibliotekai nuo 2004 m. , daug dėmesio skiria žmonių bendravimui, skaitymo skatinimui, bibliotekų modernizavimui, netradicinių renginių organizavimui, informacinių technologijų panaudojimui, inovacijų diegimui ir projektų įgyvendinimui. Jos veikla įvertinta gausybe padėkų, tarp jų – ir šalies prezidentės. Praėjusią vasarą įrengta pirmoji Lietuvoje knygų terasa po atviru – tokios nėra ne tik mūsų, bet ir kaimyninėse šalyse.

Dar vieną moteris miesto gyventojų nuomone taip pat nusipelnė išskirtinio dėmesio dėl savo ypatingos profesinės veiklos. Tai – Jonavos ligoninės Fizinės medicinos ir ambulatorinės reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja Laimutė Medėkšienė.

Rajono gyventojai Laimutę vertina ne tik už puikai organizuojamą ambulatorinės reabilitacijos skyriaus viduriniojo medicinos personalo darbą, bet ir už už nepriekaištingai atliekamą reabilitacinį darbą. Jonaviečiai sako, kad pas Laimutę ateini tarsi į pagalbos kabinetą: išklausys, patars, padės kuo tik gali.

Tarti sveikinimo žodžio ir įteikti paskutinės – „Metų jonavietės – gerumo švyturio“ nominacijos, buvo pakviestas laikinai einantis rajono mero pareigas Eugenijus Sabutis. Jis taip pat negailėjo gražių žodžių visoms renginio dalyvėms, pabrėždamas kad moterys yra tikrasis gyvenimo variklis.

Už gerus darbus, labdaringą veiklą ir nesavanaudišką rūpinimąsi artimu, padedančiu kurti brandesnę visuomenę, „Metų jonavietės – gerumo švyturio“ nominacija buvo skirta Loretai Velch, labdaros ir paramos fondo „Gerumo sparnai“ vadovei. Jos dėka daugybė skurstančių , vienišų, neturtingų žmonių sulaukia pagalbos ir paramos. Loreta drauge su savanoriais organizuoja įvairias paramos akcijas, tokias, kaip „Kalėdų gerumo karavanas“, kurių tikslas – atkreipti aplinkinių dėmesį į vargstantį artimą ir jam padėti.

Po iškilmingo nominacijų įteikimo visų vakaro viešnių laukė muzikos legendos Ovidijaus Vyšniausko koncertas. Moterų širdis virpino jausmingi, romantiški kūriniai. O. Vyšniausko atliekamos dainos ir graudino, ir kėlė džiaugsmo emocijas.

Graži tradicija, neabejojama, bus tęsiama ir kitais metais.

LSDP Jonavos skyriaus informacija