„Kodėl mes šiandien esame Jonavos sporto arenoje? Kodėl savo programą ir kandidatus šiuose rinkimuose pristatome būtent čia? Daugeliui yra žinoma, kad Jonavos sporto arena – vienas didžiausių projektų, kurį mums teko įgyvendinti per savo kadenciją ir kuriuo mes galime didžiuotis. Šioje sporto arenoje dažnai vykstančios krepšinio varžybos, kurios Lietuvoje yra kaip religija, parodo, kad krepšinyje niekada nelaimi lyderis – krepšinyje laimi komanda. Komanda, kuri yra už manęs, gali vesti Jonavą į sėkmę ir pergalę. Šios komandos pergalė rinkimuose, aš manau, būtų pergalė ir Jonavos rajono gyventojams“, – tokiu pasisakymu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Jonavos skyriaus kandidatas į merus Mindaugas Sinkevičius pradėjo savo komandos ir politinės rinkimų programos pristatymą.

Pirmasis prisistatymas

LSDP Jonavos skyrius, viena gausiausių partijų, pirmieji pristato kandidatus į savivaldybių tarybų narius ir pirmieji oficialiai skelbia rinkiminę programą. Partijos šūkis „Už darbų tęstinumą ir klestinčią Jonavą!“. LSDP Jonavos skyrių į rinkimus vedantis sąrašo lyderis Mindaugas Sinkevičius didžiuojasi, kad rajonui, kartu su kitomis politinėmis partijomis, socialdemokratai sklandžiai vadovavo keturis metus, todėl norima ir toliau nuosekliai dirbti, tad ir šūkis pasirinktas neatsitiktinai.

Jonavos sporto arenoje už Mindaugo Sinkevičiaus užnugario stojo darni komanda – 50 šios partijos narių.

„Už manęs stovi kandidatai. Daugeliui pažįstami veidai, galbūt, vienas – kitas –nematytas veidas. Mūsų patvirtintame rinkiminiame sąraše yra 50 pavardžių, 50 asmenybių, 50 profesionalų, patyrusių ir perspektyvių žmonių, kurie turi daug ką pasiūlyti mūsų kraštui. Tai komanda, kuria aš tikiu ir kviečiu jais patikėti Jonavos krašto žmones“,- sakė M.Sinkevičius.

Rinkiminiame sąraše pirmuoju numeriu – Mindaugas Sinkevičius, antru – Eugenijus Sabutis, trečiu – Birutė Gailienė, toliau – Erlandas Andrejevas, Marijona Širvelienė, Birutė Platkauskienė, Vijolė Šadauskienė, Egidijus Mažūnaitis, Artūras Neimontas, Alfonsas Meškauskas.

Kokį rytojų žada?

„Be svaraus kandidatų būrio, be politinio – rinkiminio šūkio, mes sudarėme išsamią rinkimų programą. Yra pagrindinės devynios sritys, kuriose numatėme  svarbiausius darbus. Daugiausiai pasiūlymų sulaukusi sritis – susisiekimas, saugumas keliuose. Taip pat mūsų programoje – verslo plėtra, darbo vietų steigimas; sportas, laisvalaikis, bendruomenės; sveikata, socialinės paslaugos; švietimas; infrastruktūra; aplinkos apsauga ir tvarkymas; kultūra ir turizmas bei dar viena, reikšminga sritis – technologiniai sprendimai. Mūsų programa rodo, kaip rimtai esame nusiteikę dirbti ateinančią kadenciją. Mes pažįstame savo kraštą, žinome jo skaudulius ir problemas bei turime realių, reikalingų pasiūlymų “, – vardijo LSDP Jonavos skyriaus lyderis.

LSDP Jonavos skyriaus rinkimų programa sudaryta atsižvelgus į pačių jonaviečių pageidavimus, kurie ilgą laiką buvo kviečiami teikti pasiūlymus ir prisidėti prie rinkimų programos kūrimo. Kiekvienoje srityje išdėstyti partijos įsipareigojimai, kuriuos ketinama įgyvendinti per artimiausią 4 metų kadenciją, jei jonaviečiai krašto valdymą vėl patikės šiai komandai.

Visą rinkimų programą rasite ČIA

Kas jau nuveikta?

„Žmogus, kaip būtybė, visada vertina praeitį ir galvoja apie ateitį. Šiuo atveju, vertindami mūsų nuveiktus darbus, aš suprantu, kodėl, ne pirmą kadenciją, Jonavos rajono žmonės pasitikimi būtent mumis. Kaip ir minėjo pirmininkas, mes pažadame arba įsipareigojame padaryti paprastus, gal kartais brangiai kainuojančius, tačiau apčiuopiamus ir suprantamus dalykus. Kai mes įsipareigojame tai padaryti ir padarome, kiekvienas žmogus, pasiryžęs gyventi mūsų mieste, mūsų rajone – tai įvertina“, – apie nuveiktus darbus pasakojo kandidatas į savivaldybės tarybos narius, Jonavos rajono meras Eugenijus Sabutis.

Anot Eugenijaus Sabučio, praeitą kadenciją įsipareigojimų ir darbų buvo daug, bet, kaip ir partijos pirmininkas, taip ir meras E.Sabutis teigia, kad pats svarbiausias objektas – Jonavos sporto arena, be kurios dabar būtų sunku įsivaizduoti jonaviečių laisvalaikį.

Taip pat vienas iš darbų –  ne vienerius metus miestiečius ir svečius džiuginanti slidinėjimo trasa Joninių slėnyje, kuriame visą vasarą nuolat vykdomi renginiai. Atnaujintos Jonavos kultūros centro vidaus patalpos. Šiuo metu vyksta pastato išorės renovacija.

Rekonstruojamas senasis Jonavos Kūno kultūros ir sporto centras, kuriame taipogi atnaujintas ir baseinas. Atnaujinta pagrindinio stadiono aikštyno danga, investuojama į kitus su sporto infrastruktūra susijusius projektus.

VŠĮ „Jonavos ligoninė“ ir Jonavos Pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) nepalikti užmarštyje – palaipsniui remontuojami. Netrukus bus baigti abiejų, J.Ralio ir Senamiesčio, gimnazijų atnaujinimo darbai.

Svarbus infrastruktūros pagerinimas – suremontuotas tiltas šalia AB „Achema“. Rimkų mikrorajono gyventojai vertina visų trijų pagrindinių gatvių rekonstrukciją su įrengtais dviračių takeliais. Jonavos mieste atnaujinamas gatvių apšvietimas – įrengtas LED  apšvietimas.

Įgyvendintas vandens gerinimo projektas. Vykdomi Šmatų kapinių priežiūros ir atnaujinimo darbai.

Akiai nematomi, tačiau svarbūs veiksmai – nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, jaunimo projektų ir pan. rėmimas.

„Ką nuolat darėme ir darome – tobuliname ir plečiame mūsų dviračius takus. Šitie įsipareigojimai vykdomi metai iš metų ir bus  nuolat įgyvendinami ateityje. Turėjom įsipareigojimą atnaujinti ikimokyklines įstaigas – mieste atnaujinti trys darželiai, šis įsipareigojimas vykdomas ir kaimo vietovėse. Taip pat kiekvienais metais atnaujinamos ir naujai įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės. Galiu pasidžiaugti, kad nedaugelis miestų taip, kaip Jonava,  gali didžiuotis daugiabučių automobilių aikštelių ir kiemų atnaujinimu. Tikrai nesu matęs kituose miestuose, kad taip būtų investuojama į daugiabučių kiemų sutvarkymą. Tą vykdysim ir toliau“, – teigė E.Sabutis.

Politinė reklama