„Tikroji garbė – tai pasiryžimas visur ir visada daryti tai, kas naudinga daugumai žmonių“, – yra pasakęs JAV politinis veikėjas Bendžaminas Franklinas. Tuo, manau, turėtų vadovautis kiekvienas politikas, ir prieš žadėdamas, pasverti visus „už“ bei „prieš“. Tai, ką mes, socialdemokratai, planuojame įgyvendinti, yra pasverta, pamatuota, realu ir reikalinga žmonėms.

Kaimas, ypač vasarą, dūsta nuo dulkių. Seniūnijose asfaltuojamos gatvės, kelių atkarpos. Čia sustoti neketiname: bus tęsiami seniūnijoms priklausančių rajono kelių asfaltavimo darbai. Jau yra sudarytas prioritetinių darbų sąrašas, bus naudojamos tiek rajono biudžeto, tiek Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos. Be jokios abejonės, neliks pamirštas ir miestas.

Vieni didžiausių planuojamų darbų seniūnijose – kapitaliniai gatvių ir kelių remontai. Šilų seniūnijoje – Šilų k. Lukšių g. bei Jaugeliškių k. Nuokalnės gatvės; Užusalių seniūnijoje – Šešuvos k. Kalkinės g.; Bukonių seniūnijoje – Širvių k. Madlinavos g.; Žeimių seniūnijoje – Palankesių k. Dvaro g.; Kulvos seniūnijoje – Kulvos k. Kaštonų gatvės kapitalinis remontas; kelių – Keižonių dvaras-Keižonių kapinės (Dienovidžių g.) bei Šveicarija-Gaižiūnų geležinkelio stotis (vietinės reikšmės kelias Šveicarija-Meškoniai-Gaižiūnai) – kapitalinis remontas; neapleisime ir kitų gatvių bei kelių: bus skiriamos lėšos jų priežiūrai.

Atsiliepiame į rajono teritorijoje esančių sodininkų bendrijų gyventojų, kitų bendrijų narių prašymus dėl prastos sodų kelių būklės. Bendrijose daugėja pastovių gyventojų, vyksta statybos, intensyvėja transporto judėjimas, tad žmonės, būdami mokesčių mokėtojais, turi teisę reikalauti, jog valstybė ir savivaldybė prisidėtų prie sodininkų bendrijų kelių ir kitos infrastruktūros priežiūros bei remonto. Mūsų rajone yra įregistruotos net 42 sodininkų bendrijos.

Kol Lietuvos savivaldybėse, Vyriausybėje ir LR Seime dėl sodininkų bendrijų kelių perdavimo savivaldybėms vyksta diskusijos, mes, suprasdami minėtų kelių svarbą žmonėms, žadame prisidėti prie rajone esančių sodininkų bendrijų kelių ir kitos infrastruktūros įrengimo, priežiūros bei remonto: inicijuosime Sodų bendrijų kelių tvarkymo programą, pirmenybę teikdami miesto teritorijoje veikiančioms sodų bendrijoms.  

Dar vienas tikslas – užtikrinti, kad Jonavos aplinkkelis taptų realybe. Tam jau buvo skirti ne vieneri metai, tad Jonavos pietrytinio aplinkkelio (A6 kelio pratęsimo) tiesimo planai su 18 mln. eurų vertės projektu negali būti pamiršti. Tuo labiau, kad valstybė jau investavo išpirkdama žemę, o vairuotojai piko metu yra priversti stovėti spūstyje. Dirbsime, įtikinėsime, reikalausime, kviesime ekspertus, diskutuosime ir su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ieškosime bendro sprendimo.

Vis intensyvėjantis automobilių srautas mūsų mieste reikalauja naujų įžvalgų kaip pagerinti eismo saugumą. Džiaugiuosi, kad pasiteisino laikinoji žiedinė sankryža Žemaitės – P. Vaičiūno gatvėse. Todėl ne tik čia įrengsime kokybišką žiedinę sankryžą, bet ir analogišką – Žeimių-Vasario 16-osios gatvėse.

Jonavos rajono gyventojai aktyviai rinko ir išsirinko Žeimių gatvėje pėsčiųjų ir dviračių tilto, sujungsiančio Kosmonautų mikrorajoną su Jonavos sporto arena, projektą. Mes įsipareigojame, kad šis statinys taptų realybe. Jonavos gyventojai ir miesto svečiai galės saugiau pasiekti ne tik sporto areną, bet ir Lietavos stadioną, vis labiau populiarėjantį Jonavos slidinėjimo centrą, Joninių slėnį, kuriame organizuojama begalė renginių.

Daug pasikeitimų į gerą numatome Užimtumo tarnybą (buvęs Lietuvos darbo biržos Jonavos skyrius) supančioje erdvėje. Užtikrindami Rimkų mikrorajono gyventojų saugumą ir gerindami aplinką, įrengsime naują kelio atkarpą su pėsčiųjų ir dviračių taku, vedančiu link Užimtumo tarnybos. Dviratininkams žadame malonią staigmeną – naują dviračių tako atkarpą, jungiančią Užimtumo centrą su A. Kulviečio gatve.

Gyventojų (sulaukėme nemažai tokių pasiūlymų) patogumui įrengsime naujus laiptus, kurie sujungs slidinėjimo trasos papėdę bei teritoriją ties Užimtumo tarnyba.

Parengtas Lietavos gatvės rekonstrukcijos techninis projektas, tad mūsų tikslas – priimti politinį sprendimą pradėti darbus. Rekonstravus gatvę, čia atsiras ir dviračių takas.

Atnaujinsime pėsčiųjų takus ties Kosmonautų g. 9-11 namais bei tarp Chemikų ir P. Vaičiūno gatvių. Takai bus rekonstruoti taip, kad jie būtų pritaikyti ne tik pėstiesiems, dviratininkams, bet ir žmonėms, turintiems specialių poreikių.

Tęsime miesto dviračių ir pėsčiųjų takų apšvietimo darbus. Bus įrengtas apšvietimas Virbalų gatvėje, aplink Joninių tvenkinį, taip pat aplink Lakštingalų bei Gulbių tvenkinius.

Kaimo žmogui, ypač neturinčiam nuosavo transporto, kartais būna sunku jam patogiu laiku pasiekti Jonavą. Todėl įsipareigojame, atsižvelgdami į gyventojų poreikius, nuolat peržiūrėti UAB „Jonavos autobusai“ maršrutus.

Kas atidžiau stebėjo mūsų veiklą, atkreipė dėmesį į tai, jog visus metus nuosekliai  dirbome, kad Jonavos rajonas žmonėms taptų dar patrauklesnis, kad būtų galima turiningai praleisti laisvalaikį. Mūsų ankstesni įsipareigojimai virto realybe, todėl ir būsimus darbus pateikiame su atsakomybe ir ryžtu jų įgyvendinimui.

Erlandas ANDREJEVAS, Jonavos rajono mero pavaduotojas, kandidatas į rajono tarybą 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimuose

Politinė reklama.