,,Jonava man visada buvo be galo brangus kraštas, o dabar dar ir galiu drąsiai teigti, kad šis miestas – vienas gražiausių Lietuvoje“, – sako tarybos narys Povilas Garbauskas. Vyras neabejoja, kad Jonavos privalumus ateityje atras ir daugiau naujakurių: kaip sako jis pats, svarbiausia, jog miestas ,,nepamestų“ savo kelio.

Pasididžiavimo vertas miestas

,,Kai mokiausi mokykloje, sakiau, kad tikrai nesiesiu savo gyvenimo su Jonava, nes tada ji man atrodė pilkas, neįdomus miestas. Matyt, norėdamas ,,pabėgti“ kuo toliau nuo jo, universitetą pasirinkau sostinėje – įstojau į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, kur baigiau inžinerijos bakalauro studijas bei statybos technologijų magistrą. Kadangi didelė dalis mano giminaičių yra susijusi su statybų verslu, man nereikėjo ilgai ieškoti savęs, žinojau, kad pats noriu dirbti šioje srityje.

Taip susiklostė, kad dirbti grįžau būtent į Jonavą: čia įsitraukiau į šeimos verslą. Grįžęs negalėjau nepastebėti Jonavos pokyčių į gerąją pusę, o pastaraisiais metais jie tapo dar geriau matomi.

Ką galiu pasakyti? Dabar mūsų miestas – nuostabus. Man tenka nemažai važinėti po Lietuvą, bet aš neatrandu kito tokio gražaus miesto. Gal kažkas paminės Druskininkus, Telšius… Taip, šie miestai tikrai labai gražūs, bet jei anksčiau tik svajojome apie tai, ką tuomet turėjo kiti, dabar mes galime didžiuotis savo miestu: puiki infrastruktūra, sportui pritaikyta aplinka, baseinas, sutvarkyti daugiabučių kiemai. Mūsų miestas nesustoja tobulėti“, – teigė P. Garbauskas.

Jauku ir patogu gyventi

Sostinėje kurį laiką gyvenęs politikas Jonavą pozicionuoja kaip patogų, naujakuriams bei šeimoms patrauklų miestą.

,,Esame Lietuvos viduryje. Dėl to galime greitai pasiekti ne vieną miestą: Kauną, Kėdainius… Tai praplečia jonaviečių galimybes – jie gali gyventi jaukiame, išpuoselėtame mieste, o darbą rinktis iš daugiau darbo vietų, kurios yra kaimyniniuose rajonuose. Čia atsiranda kitokių privalumų – lengvai pasiekiant daugiau darbdavių, didesnė tikimybė susirasti ir geriau apmokamą darbą.

Akivaizdu, kad Jonava – pramonės, spūsčių, triukšmo neišvargintas miestas.  Vis daugiau žmonių nori gyventi tokiose teritorijose. Dėl to manau, kad pamažu Jonavą atras daugiau naujų gyventojų.

Iš to kyla nauda visam miestui: jei šeima gyvena Jonavoje ir yra registruota čia,  nesvarbu, kur žmonės bedirbtų, mokesčiai atkeliauja į mūsų biudžetą. Didesnis pinigų surinkimas leistų užtikrinti ir dar didesnes investicijas.

Sunku nepastebėti ir to, kad Jonava – ideali vieta vaikų auginimui. Gyvendamas Vilniuje supratau, ką reiškia dideli atstumai ir spūstys. Jei šeima turi vaikų, vienas iš tėvų turi atlikti vairuotojo pareigas – kol suvežioja juos į mokyklą, iš mokyklos, vėliau dar nuveža į būrelius, praeina ne viena valanda. Jonavoje taip pat gausu užklasinės veiklos – jei kažkuriuo metu sakydavau, kad turime beveik viską, trūksta tik baleto pamokų, dabar jau turime ir jas“, – pasakojo vyras.

Investicija į gyventojus

P. Garbauskas prisimena, kad Jonavos privalumus vos atsikrausčiusi čia gyventi pastebėjo ir jo močiutė.

,,Anksčiau močiutė gyveno Raseiniuose. Norėjome, kad jai nebereikėtų pačiai vargti šildant namus, tad atkraustėme ją gyventi į Jonavą.

Močiutė labai džiaugėsi, kad Jonavoje yra tvenkiniai, puikūs pėsčiųjų takeliai, sportui skirtas inventorius, kuriuo naudotis gali kiekvienas: tiek jaunas, tiek senyvo amžiaus žmogus. Ji pati taip pat darydavo mankštas, kas tikrai yra svarbu norint išlaikyti gerą sveikatą.

Močiutės džiaugsmas man priminė, kad visos investicijos į infrastruktūrą – ne šiaip investicijos į plyteles ar asfaltą, tai investicija į pačius žmones, į jų gerą savijautą bei nuotaiką“, – sakė politikas.

Svarbus uždavinys

Kalbėdamas apie miesto augimą, P. Garbauskas pamini būtinybę toliau ieškoti būdų, kaip sukurti patrauklesnes sąlygas verslui.

,,Šis klausimas tikrai yra sudėtingas. Jau ne vienerius metus kalbama apie laisvosios ekonominės zonos įkūrimą Ruklos seniūnijos teritorijoje. To ir siekiama. Sunku tiksliai pasakyti, kada jau pavyks įgyvendinti šį uždavinį jis reikalauja didelių investicijų, bet baseino pastatymas taip pat kadaise atrodė sunkiai pasiekiamas“, – teigė jonavietis.  

Nuo smagios veiklos iki politikos

P. Garbauskas Jonavos rajono taryboje – dvi kadencijas. Kas jį atvedė į politiką?

,,Grįžęs po studijų Jonavoje neturėjau daug draugų ar bendraminčių, tačiau jaučiau norą realizuoti save, nuveikti ką nors prasmingo. Pamenu, vieną vakarą su draugu sėdėjome, šnekučiavomės ir lyg juokais pasakėme, kad mums reikia ,,eiti“ į politiką. Juokavome, juokavome, o netrukus jau svarstėme, kokią čia partiją pasirinkus. Kadangi pažinojome keletą socialdemokratų, nutarėme prisijungti į jų gretas.

Tuomet Jonavoje veikė ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. Su keliais draugais įstojome į ją.  Ką mes veikėme? Organizavome renginius, įvairias akcijas. Buvome veikli, naujas idėjas generuojanti kompanija.

Neturėjome jokių intencijų siekti politinių postų, mus vedė noras smagiai ir turiningai praleisti laiką. Ko mes neprisigalvodavome… Kartą sumąstėme surengti tinklinio žaidynes purve. Gavę sporto centro pritarimą, iškasėme duobę, pripylėme į ją atvežto juodžemio, vandens ir turėjome purvyną. Žaidynės buvo linksmos, bet kai reikėjo viską sutvarkyti, linksmumas baigėsi… Teko gerokai pavargti“, – vyras su šypsena dalinosi prisiminimais.

Parodytas iniciatyvumas neliko nepastebėtas: jonaviečiui buvo pasiūlyta sudalyvauti rinkimuose.

,,Kadangi Jonavos miestas man visada buvo brangus, jaučiau norą prisidėti prie jo augimo. Todėl darbas taryboje buvo puiki galimybė rūpintis miestu. Paragintas bendrapartiečių, nusprendžiau išbandyti savo jėgas rinkimuose. Gyvenime vadovaujuosi tuo, kad reikia ne tik kalbėti, kažkuo skųstis, bet pačiam prisidėti prie pokyčių, o tuo pačiu ir suteikti džiaugsmo sau“, –  kalbėjo P. Garbauskas.

Bendro tikslo link

Jonavietis neslepia, kad džiaugiasi pasirinkęs būtent socialdemokratų komandą.

,,Kaip aš sakau, jei geras vadovas, tai ir komanda gerai suvadovauta. Vadovą turime puikų. Matant kaip pasikeitė miestas, kai Mindaugas pradėjo dirbti savivaldoje, negali su tuo nesutikti.

Mes esame komanda. Galbūt kartais nuomonės išsiskiria, nes esame skirtingi žmonės, bet diskutuojame, apsvarstome visas galimybes, kas, manau, leidžia priimti sprendimus, maksimaliai prisidedančius prie jonaviečių gerovės.

Gal kartais tam tikri sprendimai ir nėra patogūs, bet čia reikėtų prisiminti, kas yra ta taryba, kokios jos funkcijos. Mano akimis, ją galima prilyginti ūkvedžiui, paskirstančiam finansus, ieškančiam galimybių, kur juos kuo geriau panaudoti, bet priklausančiam nuo nacionalinės valdžios. Žinoma, būti geru ūkvedžiui – taip pat ne kiekvienam. Pasilyginus su kitomis savivaldybėmis, matyti, kad ne visi taip sklandžiai tvarkosi“, – teigė P. Garbauskas.

Linki nepamesti kelio

Paklaustas, kokią jis Jonavą mato ateityje, vyras teigia tikintis jos progresu.

,,Gal dabar sunku įsivaizduoti, ką dar tokio grandiozinio galima sugalvoti, bet, tikiu, kad ir nereikia imtis naujų planų tik tam, kad jų imtis – pats gyvenimas padiktuos ko dar trūksta, taip su laiku išsigrynins dar daugiau naujų idėjų.

Jei galvosime apie ateinančius ketverius metus, norėčiau Jonavai palinkėti „nepamesti“ savo kelio ir eiti tolyn. Tada turėsime dar daugiau pasididžiavimo vertų iniciatyvų, projektų bei akimirkų“, – sakė P. Garbauskas.

Geriausias poilsis – kalnuose

Apie asmeninį gyvenimą P. Garbauskas nelinkęs atvirauti.

,,Aš nemėgstu viešintis. Net mano ,,Facebook“ paskyroje nepamatysite daug asmeninių nuotraukų, įrašų, leidžiančių įsivaizduoti, ką veikiu laisvalaikiu.

Anksčiau, dar iki koronaviruso, mėgau žaisti tenisą. Pandemijos metu buvo sunku rasti šiam žaidimui reikalingas patalpas, tad atitolau nuo jo.

Be galo mėgstu slidinėti. Stengiuosi kiekvieną žiemą išvažiuoti į kalnus bent savaitei. Kalnai man yra pats geriausias poilsis, nes aš nemėgstu tingių atostogų, kur ilsimasi gulint prie baseino – negaliu pakęsti tuščio laiko švaistymo, kai nieko neveikiama.

Tiesą sakant, šie metai man buvo labai darbingi, tad neturėjau daug laisvo laiko. Todėl prieš sutinkant naujuosius metus, pažadėjau sau skirti daugiau dėmesio šeimai, draugams ir būti geresniu vyru“, – pokalbio pabaigoje šypsodamasis sakė P. Garbauskas. 

Povilas GARBAUSKAS, Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys

g. 1987-10-19

Numeris sąraše – 10

Politinė reklama