Jaunas, energingas, nestokojantis idėjų, atsakingas, visuomet mandagus ir paslaugus – taip Povilą Beišį apibūdina aplinkiniai. Daug metų dirbęs Jonavos miesto seniūnijos seniūnu, o dabar einantis UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojo komunaliniam ūkiui pareigas jaunas dviejų žavių mergaičių tėtis sako, kad Jonavai dirbti jam – privilegija.

„Jūsų paslaugoms“ – taip pajuokaudamas sakau žmonėms apie save, nors, po teisybei, toks čia ir juokas – esu tam, kad padėčiau miestui nuolat išlaikyti reprezentatyvų „rūbą“, o čia gyvenantiems žmonėms būtų patogu, jauku, ir jiems teikiamosios viešosios komunalinės paslaugos būtų aukščiausių standartų“.

Jonavoje – nuo ankstyvos vaikystės

P. Beišys Jonavoje atsidūrė ne visai savo noru – persikelti iš didmiesčio nusprendė tėvai. „Jonavietis esu nuo 1993 m., gimiau Kaune, tačiau,  kai man buvo 7 m., persikraustėme į Šveicarijos miestelį šalia Jonavos, todėl galima sakyti, kad augau ir formavausi kaip asmenybė Jonavoje – esu Jonavos „produktas“ – pasakoja P.Beišys.

Baigęs tuometę J.Ralio vidurinę mokyklą, Povilas išvyko studijuoti į Vilnių, Gedimino technikos universitetą. „Po mokslų susiradau darbą Vilniuje – iš viso sostinėje praleidau 10 metų, ir kiekvienais metais jausmas, kad gyvenimas didmiestyje skirtas ne man, tik stiprėjo, – sako Povilas. – Sukūrus šeimą 2014 metais, su žmona, kuri iki tol buvo taip pat jonavietė, tvirtai apsisprendėme, kad gyventi, dirbti ir auginti vaikus norime būtent Jonavoje“.

Pasak pašnekovo, potencialiai didesni atlyginimai Vilniuje neatperka to patogumo, ramybės ir galimybių, kurias turi Jonava. Be to, sako jis, dauguma įmonių suteikia galimybę dirbti nuotoliniu būdu – žmona sėkmingai dirba iš namų Vilniaus įmonėje jau 7 metus.

„Nuolat kviečiu savo draugus, auginančius mažus vaikus, grįžti į Jonavą ir čia kurti savo gyvenimą – kur nekilnojamas turtas pigesnis, nereikia praleisti kasdien po 2 valandas automobilių spūstyse, nereikia bijoti, ar vaikai gaus vietą valstybiniame darželyje, o jo negavus mokėti po kelis šimtus Eur už privatų. Manau, Jonavos patrauklumas kasmet  tik didėja, todėl tikiu, kad ateityje vis daugiau jaunų šeimų kurs savo gyvenimus Jonavoje ar Jonavos rajone“, – sako P.Beišys.

Reiklūs gyventojai – paskata tobulėti

Darbas Jonavos miesto seniūnijoje P.Beišiui padėjo puikiai pažinti miestą, iš arti pamatyti „skaudančias“ vietas, pažinti krašto žmones.

„Jonavos miesto seniūnu pradėjau dirbti 2015 m. Darbas seniūnijoje buvo labai įdomus. Čia supratau ir išmokau, kad nėra nesvarbių problemų ir apie viską turi būti pagalvota, – sako Povilas. – Jonavoje gyvena labai įvairūs ir reiklūs žmonės, o norint atliepti visų lūkesčius, reikia tikrai labai stengtis. Žmonės pastebi kiekvieną sulaužytą suoliuką, nešviečiantį šviestuvą, nenušienautą pievos lopinėlį, nulūžusią šaką, kreivą takelį ar duobę gatvėje. Manau, tai reiškia, kad žmonės neabejingi savo aplinkai, jiems netinka „bet kas“ ir „bet kaip“, tai – reiklaus mentaliteto ženklas, o tai visuomet vertė dar labiau pasitempti, pasistengti“.

P.Beišys pasakoja, jog su kolegomis juokaudavo, kad seniūno profesinė liga – matyti tik tai, kas yra negerai. „Su kolegomis nesididžiuodavome darbais, tačiau, jei gyventojai padėkodavo, iš jų išgirsdavome, kad darbus gerai vertina ir džiaugiasi tuo, kaip keičiasi Jonava – toks įvertinimas ir patiems dar daugiau motyvacijos suteikdavo, – sako Povilas. – Jonava sparčiai gražėja, nesutvarkytos infrastruktūros liko labai nedaug, smagu, kad ir ankstesnėse, ir dabartinėse pareigose galiu daug prie tų gerų pokyčių prisidėti“.

Komunalinis ūkio tvarkymas toli nuo „valdiško“ požiūrio

Šiuo metu P.Beišys yra UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už komunalinį ūkį.

„Pavaduotoju pradėjau dirbti 2020 m. Nuo miesto tvarkymo ir gražinimo niekur nepabėgau. Mano padalinys atsakingas už miesto tvarkymą, šienavimą, gatvių valymą, apšvietimo tinklų priežiūrą ir atliekų tvarkymą visame Jonavos rajone, – pasakoja Povilas. – Nuolat bendraujame ir tariamės su Jonavos miesto seniūnija dėl Jonavos miesto aplinkos priežiūros ir tobulinimo. Mano padalinyje dirba daugiau nei 200 žmonių – iššūkių tikrai daug. Kaip jau minėjau, žmonės Jonavoje labai reiklūs ir tai yra labai gerai.

Žinodami žmonių lūkesčius, mes dedame visas pastangas, kad gatvės ir takai būtų tinkamai ir laiku nuvalyti, žolė nušienauta, apšvietimo gedimai būtų tvarkomi operatyviai, o atliekų šalinimui žmonės turėtų patogią infrastruktūrą, kad galėtų rūšiuoti atliekas ir konteineriai nebūtų perpildyti. Jonavos mieste nėra nei vieno namo, nuo kurio komunalinių atliekų ir rūšiavimo konteineriai būtų toliau nei 100 m. O kadangi konteineriai mieste yra pusiau požeminiai, tai nereikia jaudintis ir dėl galimo nemalonaus kvapo“.

P. Beišys pastebi, kad keičiasi ir pačios įmonės „veidas“. „Su direktoriumi E. Muloku nuolat primename savo darbuotojams, kad visus darbus turime dirbti kokybiškai, problemas spręsti operatyviai. Daug dėmesio skiriame savo vidinių procesų optimizavimui, kad dirbtume efektyviai. Neleidžiame sau galvoti, kad esame „valdiška“ įmonė – turime būti konkurencingi privačiam analogiškas paslaugas teikiančiam sektoriui“.

Pavaduotojas džiaugiasi, kad šiandien UAB „Jonavos paslaugos“ gali ir geba dirbti ne tik Jonavos rajono savivaldybės pavestus darbus. „Paskutinius kelerius metus nuolat ieškome papildomų darbų, dalyvaujame konkursuose ir sėkmingai atliekame apšvietimo ir kitos infrastruktūros įrengimo, želdynų įrengimo ir panašius darbus. Nebijome iššūkių – 2021 m. sudalyvavome konkurse ir ėmėmės Jonavos slidinėjimo centro pilno administravimo“.

„Tvarkysim, kol niekdariai pavargs“

P. Beišio darbe bendravimas su žmonėmis – neišvengiamas, ir bendrauti dažniausiai reikia klausantis gyventojų nusiskundimų. Vis dėlto Povilas sako, kad išvesti jį iš pusiausvyros tikrai sunku.

„Aš esu kantrus žmogus. Ši savybė, viena vertus, įgimta, o kita jos dalis buvo išsiugdyta. Jau mokykloje mokytojai pastebėdavo, kad esu kantrus žmogus – sakydavo, pas tave nervai tikriausiai išoperuoti, pasakoja Povilas. – Ir iš tiesų aš nesielgiu skubotai, o stresinėse situacijose nepasiduodu emocijoms, įjungiu analitinį mąstymą“.

Pasak Povilo, prie kantrybės ugdymo labai prisidėjo ištvermės iššūkiai ir sportas, kuriuos jis pamėgo  dar studijų metais. „Esu per 2 paras nuėjęs 200 km, ir tą pakartojau 3 kartus. Taip pat 7 kartus esu nubėgęs pilną maratoną (maratono ilgis – 42,195 km). Tad jeigu užtenka kantrybės ir valios eiti be sustojimo 24 valandas ar bėgti 4 valandas, tai kantrybės spręsti žmonių problemas tikrai niekada nepritrūks, – sako P.Beišys. –  Pamenu, kai pradėjau dirbti Jonavos miesto seniūnu, Jonavos meras M.Sinkevičius davė patarimą: „Niekada neprarask kantrybės ir nenuleisk rankų tvarkyti to, kas yra sulaužoma ar suniokojama Jonavos mieste, tvarkykime tiek kartų, kiek reikės, kol niekdariai pavargs“. Šiuo patarimu naudojuosi iki šiol ir dažnai sakau jį savo darbuotojams. Ir tai veikia – galiausiai tvarka nugali netvarką, o gėris – blogį“.

dav

Laisvalaikį „suvalgo“ mokslai

Paklaustas, kaip leidžia savo laisvalaikį, P. Beišys apgailestauja, kad taip mėgtam sportui tenka skirti žymiai mažiau laiko, nei anksčiau: „Kaip jau minėjau, tikrai daug sportavau, buvo pėsčiųjų žygiai, vėliau daug laiko skyriau bėgimui, bėgau ilgas distancijas, pusmaratonius ir maratonus, dar vėliau atsirado dviračių sportas ir triatlonas. Dabar sportuoju daug mažiau, bet sportinių batų ant vinies dar nekabinu, turiu tikslą ateityje įveikti „geležinio“ žmogaus iššūkį (nuplaukti 3,8 km, nuvažiuoti dviračiu 180 km ir nubėgti 42 km)“.

Šiuo metu visą laisvą pašnekovo laiką atima mokslai. „Rudenį įstojau į Kauno technologijos universitetą, Darnaus valdymo magistro studijų programą. Paskaitos vyksta vakarais ir savaitgaliais – studijos tikrai įdomios ir naudingos, o įgytos žinios pritaikomos darbe. Baigęs magistro studijas tikrai grįšiu prie aktyvaus laisvalaikio“, – sako Povilas.

Šeimai patogu Jonavoje

„Drauge su žmona ir dviem dukrelėmis gyvename Šveicarijos seniūnijoje, keli kilometrai nuo Jonavos. Turime didelį kiemą miškų apsuptyje. Esu dirbęs statybose, kur išmokau visų statybinių darbų, todėl namą pastačiau savo rankomis ir dabar tikrai patogiai jame gyvename, – pasakoja Povilas. – Auginame dvi nuostabias dukras, Lukrecijai dabar 3 metai, Gertrūdai 7 metai. Abi lanko ugdymo įstaigas Jonavoje, Gertrūda dar ir aktyviai sportuoja aerobinę gimnastiką, atstovauja Jonavai Lietuvos čempionatuose ir tarptautinėse varžybose.

Net ir gyvenant užmiestyje, vaikų vežiojimas nevargina, nes kelionė iki Jonavos miesto užtrunka vos 10 minučių. Per 8 metus niekada nesuabejojome savo pasirinkimu. Kai nuvykstame į Vilnių, žmonos visada paklausiu, ar norėtų grįžti gyventi į sostinę. Atsakymas būna – „ar kvailesnio klausimo negalėjai sugalvoti?“

Paprašytas trimis žodžiais apibūdinti Jonavą, Povilas daug negalvoja: „Apie viską pagalvota“.

Povilas BEIŠYS, UAB „Jonavos paslaugos“ pavaduotojas komunaliniam ūkiui

g. 1986-07-04

Numeris socialdemokratų kandidatų sąraše – 50

Politinė reklama