Nuo šiandien visose Jonavos rajono mokyklose prasideda ugdymas nuotoliniu būdu. Šiuo modeliu kurį laiką, kol truks dėl koronaviruso paskelbtas karantinas, dirbs visos šalies mokyklos.

Birutė Gailienė | A. Reipos nuotr.

Visos mūsų rajono įstaigos pasiruošusios, yra daugybė nuotoliniam ugdymui pritaikytų platformų, ir mokyklos pasirengusios jas sumaniai išnaudoti, – sako Jonavos rajono sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė. – Tiesa, reikia suprasti, kad tai yra neįprasta mokymosi forma ir mokytojams, ir vaikams, ir tėvams. Reikia nusiteikti, kad pirmomis dienomis gali kilti nesklandumų, tačiau tai – natūralu, kol vyks adaptacijos procesas. Prisitaikyti teks visiems“. 

B. Gailienė sako, kad vyks ne tik ugdymo procesas, bet bus teikiama ir švietimo pagalba, nuotoliniu būdu dirbs logopedai, mokyklų psichologai, socialiniai pedagogai.

„Pasiruošimas vyko dvi savaites, tiek tėveliai, tiek moksleiviai kiekvienos įstaigos yra informuoti, kaip vyks mokymasis, jiems pateiktos instrukcijos, rekomendacijos“, – sako administracijos direktoriaus pavaduotoja. Ji pastebi, kad tėvelių prisidėjimo reiks kaip niekad didelio, jiems teks didžioji ugdymo proceso kontrolės dalis. 

Prasidėjus ugdymui nuotoliniu būdu, nemokamą maitinimą gaunančius moksleivius ir ikimokyklinukus, kuriems kompensuojama 100 arba 75 proc. mokesčio už darželį sumos, pasieks maisto paketai.

„Paketai suruošti dviejų savaičių laikotarpiui, juose bus ir sausų pusryčių, sulčių, dešros, sūrio, aliejaus, sausainių ir panašiai, – sako B.Gailienė. – Maisto paketus moksleiviams išdalins pačios mokyklos – pas vienus vaikus jie atkeliaus geltonaisiais autobusiukais, turintys galimybę atvykti į mokyklą pasiimti bus paprašyti taip ir padaryti. Kiekviena įstaiga pasirinks jai priimtiną ir saugų paketų dalinimo būdą. Iki savaitės pabaigos maisto paketai turėtų pasiekti visus moksleivius, kuriems jie priklauso. Maistą dalinantiems darbuotojams savivaldybė perduos apsaugos priemones“.  Iš viso bus išdalinta kone tūkstantis maisto paketų. 

B. Gailienė sako, kad savivaldybė yra pasiruošusi užtikrinti ir mažamečių vaikų, kurių tėvai dirba medicinos arba policijos įstaigose, priežiūrą: „Apie tai esame pranešę įstaigoms, kol kas toks poreikis neatsirado, jei jis kiltų – iškart reaguosime“.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos. Mažiausiai tiek laiko truks ir nuotolinis ugdymas.