Rugsėjo 7d. Jonavos moterų socialdemokračių klubas (pirm. Marija Širvelienė) bičiulių Valero ir Renatos Mikalauskų autentiškoje sodyboje susitiko su Batėgalos bendruomenės (pirm. Jolanta Grabažienė) nariais. Į daugiau kaip šimtą metų menančio namo svetainę vos tilpo būrys bendraminčių. Pasidalinta veiklų patirtimi, džiaugsmais, rūpesčiais ir ateities planais.

Bendruomenės nariai išsidavė, jog labiausiai neramina ne mažėjantis kaimo gyventojų skaičius, bet ūpo veikti stoka. Vis dėlto patys veikliausi nuolat laužo galvas, kaip sudominti kaimynus ir burti draugišką aplinką batėgaliečiams.

Bendruomenės nariai apgailestavo jog dabar dažnai kaimas siejamas su asocialiu gyvenimo būdu. “Taip nėra”, – sake bendruomenės nariai, – “aplink gyvena daug tvarkingų šeimų, atvyksta naujakurių, kuriuos bandome patraukti savo veiklų pusėn”.

Susitikime dalyvavo ir rajono meras Eugenijus Sabutis, mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas bei skyriaus pirmininkas, LR ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Bendruomenės nariai pasidžiaugė, jog, esant reikalui, rajono valdžios atstovų yra išklausomi, siekiama jų problemas spręsti.

Jaukus vakaras nestokojo puikios nuotaikos ir ūpo, pagardintų unikalia žolelių arbata ir tikros naminės duonos skoniu. Bendruomenės nariai džiaugėsi, kad yra ne tik atkreipiamas dėmesys į jų problemas, kartu kuriami bendradarbiavimo ryšiai. Sutarta, kad tolesnis Batėgalos bendruomenės ir moterų socialdemokračių bendravimas tęsis, o iki metų galo numatyta aplankyti ir daugiau rajono bendruomenių, suburti jas bendroms visuomeninėms ir socialinėms veikloms.